sobota, 23 stycznia 2010

QueenJest to ulubiony zespół mojego wujka ;)Pamiętam,ze zawsze kiedy byliśmyz rodzicami u niego w tle leciały piosenki tej grupy... mi też się one podobały. Dlatego też zaczęłam słuchać Freddiego i jego kolegów :) Ich piosenki, takie jak: The show must go on, We are the champions, Bohemian Rhapsody czy I want to break free ,We Will Rock You,mimo ,iż powstawały wiele lat tamu nadal robią wielką furrorę i są wielkimi przebojami.

Mam nadzieję,że każdy choć troszkę słyszał o tym zespole, a jeśli nie o nim to przynajmniej kojarzy piosenki, które wykonywał...

Dla tych co ni nie słyszeli o "Queensach" trochę wiadomośći o tej legendzie...

Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana May, Rogera Taylora i Freddiego Mercury'ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.

Muzyka Queen odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą, że zespół trudno jest przypisać do konkretnego stylu. Większość utworów nosi cechy rocka i jego odmian (hard rock, glam rock, rock progresywny) oraz, w pewnym stopniu, muzyki pop. Charakterystyczną cechą zespołu są też wielowarstwowe aranżacje, harmonie wokalne oraz aktywny udział publiczności podczas koncertów.

Queen przez cały okres swej aktywności zachował stabilność składu. Nie licząc zmian na stanowisku basisty na samym początku działalności zespołu (przed dołączeniem Deacona do grupy basistami byli m.in. Mike Grose oraz Barry Mitchell, jednak w tym składzie zespół nie dokonał żadnych nagrań ani nie dał ważniejszych koncertów), skład kształtował się następująco:

* John Deacon – gitara basowa, instrumenty klawiszowe (w zespole od 1971, formalnie nadal jest jego członkiem, jednak zawiesił swą czynną działalność w 1997)
* Brian May – gitary, śpiew, instrumenty klawiszowe
* Freddie Mercury – śpiew, fortepian, instrumenty klawiszowe (zmarł w 1991)
* Roger Taylor – perkusja, śpiew, instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe

Mimo śmierci Mercury'ego (24 listopada 1991) zespół nie rozwiązał się. Od 2004 do 2009 roku Brian May i Roger Taylor współpracowali z Paulem Rodgersem i działali pod szyldem Queen + Paul Rodgers. Rodgers nie był jednak formalnym członkiem Queen.
( wiadomości zaczerpnięte z Wikipedi).

zespół ten zasługuje na wiele więcej uwagi opisów na jego temat, ja jednak zamieszczam tylko króciutką wzmiankę.Mam nadzieję,że kto tylko będzie chciał, sięgnie do dalszych źródeł :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz